• Zimná športová olympiáda predškolákov

•

Deti z mandarínkovej triedy v MŠ na Vsetínskej ulici celý týždeň sa pripravovali a tešili na deň, kedy budú môcť medzi sebou súťažiť, a tak ukázať kto je najšikovnejší,  najobratnejší a najvytrvalejší. Deň bol krásny, nálada perfektná, deti povzbudzovalo  aj usmievajúce sa slniečko. Okrem niekoľkých disciplín pre deti najzábavnejšia bola disciplína kĺzanie sa na klzákoch z mierneho svahu. A kto bol víťaz v tejto súťaži? No predsa všetky deti. Nikto nebol prvý ani posledný. Nakoniec každé dieťa dostalo diplom, medailu a nechýbala ani malá odmena.

• ZIMNÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA – triedy- hrozienka a malinky - na ul. Štúrovej

• Biela zima, sypký sneh aj slniečko sa smialo tiež. Detičky, ockovia, mamičky, všetci sa stretli na zasneženom svahu a pozdravom pozdravili ZIMNÚ ŠPORTOVÚ OLYMPIÁDU. Na saniach, boboch, klzákoch, zavládli smiech a radosť veľká, bola to piatková nádielka. Každý sa snažil aby si medailu zaslúžil. Aj teplým čajíkom sme sa potužili a slávnostne  ZIMNÚ ŠPORTOVÚ OLYMPIÁDU ukončili.

• Predvianočná nálada

• Deti z triedy - hrozienka na ul. Štúrovej boli zvedavé ako vyzerá naše mesto vo vianočnom šate. Potešili sme svoje očká krásnou výstavou " Rozprávkové vianoce" v provinčnom dome, zastavili sme sa pri stánkoch s vianočnými ozdobami, vôňa perníkov, nám šteklila nošteky a pod veľkým vianočným stromčekom sme si zaspievali koledu. S vyštipanými líčkami sme sa vrátili do MŠ. Len nech už sú vianoce!

• Pečenie medovníčkov

• Zvonček zvoní bim, bam, bom, medovníkmi vonia dom. Zvončeky, stromčeky, rybičky, hviezdičky, to všetko  sú - medovníčky. Upiekli sme ich my deti z MŠ na ul. Štúrovej, triedy - malinky, hrozienka. Zahrali sme sa na skutočných pekárov a z cesta sme vytvorili plné pekáče krásnych , voňavých medovníkov. A či chutia? To nám povedia mamičky, keď k nám zavítajú na vianočnú besiedku do MŠ.

• My sme malí pekári, všetko sa nám podarí...

• Spievali si deti z MŠ na ul. Štúrovej, triedy - malinky a hrozienka po návšteve pekárne. Veď aj ony sa čochvíľa zahrajú na skutočných pekárov, pri pečení vianočných medovníčkov. A aby sa im práca darila museli sa to naučiť. A kde sa najlepšie naučiť piecť? Samozrejme v pekárni. Tam videli, ako tety pekárky cesto zamiesili a pred ich očkami na sladké buchtičky, rožky, chlebík a vianočku premenili. Chutné boli, verte, veď nás aj pohostili. ĎAKUJEME