• Cirkus karneval v MŠ na Vsetínskej ul.

• Jedným z predvianočných prekvapení pre naše deti bolo aj vystúpenie členov pražského cirkusu pod názvom "Cirkus karneval".Nechýbali kúsky žonglovania, čarovania, vystúpenie cvičených psíkov a šašovské prekvapenia.Na programe sa spolupodieľali aj naše deti, ktoré si za účinkovanie vyslúžili malé sladkosti. Všetci prítomní si z tohto vystúpenia odniesli krásne zážitky.
          • Vianoce, krásny čas....MŠ Vsetínska

• O spríjemnenie predvianočnej atmosféry sa aj v tomto školskom roku postarali naši prípravkari. Pripravili pre deti z MŠ, pre prvákov zo ZŠ na Komenského ul. a svojich rodičov príjemné prekvapenie v podobe Vianočných piesni, básni, biblického pasma a novoročných kolied. Nechýbali ani slova vďaky od učiteliek ZŠ, rodičov a zástupkyne materskej školy za snahu a trpezlivosť pri príprave programu.
          • Od Lucie do Vianoc

• Rozprávková atmosféra vianočných dní nás obklopuje rok čo rok.Tešíme sa na ňu ako na niečo neopakovateľné,výnimočne,radostné. K týmto sviatkom patria neodmysliteľne aj rôzne tradície a zvyky.O tom ako to býva,alebo bývalo pred a počas Vianoc,sme si spoločne s deťmi z materskej školy-Vsetínska pripravili týždeň edukačných aktivít dramatickou metódou.Začali sme zvykmi na Luciu, pretože od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc.Počas hrových činnosti staršie deti viazali halúzky do malých metličiek a mladšie deti pomáhali vykrajovať medovníčky. Potom všetci spoločne sme si prehodili biele plachty, aby sme strašidla naľakali, chodili po všetkých miestnostiach materskej školy, rytmickými nástrojmi robili strašný hluk, vymetali kúty a vyháňali zlých duchov. Ďalšia aktivita sa niesla v slávnostnom duchu, pripravili sme slávnostný vianočný stôl na ktorom boli položené symboly Vianoc,med,oblátky,jabĺčka,orechy,cesnak,krajec chleba,peniaz,medovníčky, a nohy stola boli zviazané reťazou, spoločne sme si pripomenuli rozprávanie našich babičiek,objasnili význam symbolov pre ľudí.V poslednej aktivite, na ktorú si deti pri hrových aktivitách pripravili časť rekvizít, sme dramatizovali príbeh "Betlehemskej noci", narodenie Ježiška. Vianoce sú sviatkom, keď všetkým ľudom želáme dobré zdravie a šťastie,aj my sme si vianočným vinšom zaželali na záver vianočnú pieseň "Tichá noc",zaspievali.
          • Mikulášku, dobry strýčku, modlím sa ti modlitbičku.....

• Ani v tomto roku na naše deti na Vsetínskej ulici nezabudol milý a štedrý Mikuláš. Zavítal k nám s celou svojou družinou, aby potešil a obdaroval všetky deti bez rozdielu. Za plný bátoh darčekov bol obdarovaný mnohými piesňami,básničkami ba aj prísľubmi od deti,že už budú len poslušné.
          • Super zdravý deň

• Zdravie-slovo,ktoré skrýva mnoho tajomstiev,ľudia si ho želajú pri rôznych príležitostiach. Deti a pani učiteľky z materskej školy Vsetínskej vedia že nestačí si ho želať,ale musia preto aj niečo urobiť. Tak vznikol super nápad a prišiel super deň.Pani učiteľky s deťmi najstr. skupín si urobili jablkový deň.Spod šikovných detských rúk vychádzali krásne výtvory,či už z papiera,alebo chutné jablkové dobroty na ktorých si s chuťou zamaškrtili.Pani učiteľky ml.skupín,nacvičili divadielko"O smutnej zubnej kefke",zahrali ho všetkým deťom. Zožali veľký úspech, deti humornou metódou sa dozvedeli,prečo je dôležité umývať si zúbky,precvičili ich správne umývanie a spevom piesne si upevnili čo znamená slovo "zdravie",je to čistota tela, zdravá strava, čisté zúbky a pohyb na čerstvom vzduchu, ktorým sme ukončili super zdravý deň.Samozrejme,že naše deti vedia,že zvíťaziť nad bacilami, môžeme iba vtedy,keď každý deň bude "super" a čo vy pridáte sa k nám?