• Postavím si snehuliaka

• Sila pani zimy pomaličky slabne, vôkol sa už šíry vôňa prichádzajúcej jari, preto sa deti z Materskej školy na ulici Vsetívskej, rozhodli zúžitkovať všetok sneh na školskom dvore, ale pozor, nikam ho neodviezli, ale postavili nádherných snehuliakov, "čo myslíte deti vydržia a privítajú s nami jar" ?

• beseda so stomatológom

• Prečo je potrebné čistiť si zuby od malička, ako vzniká zubný kaz a čo je potrebné urobiť .... Tieto a množstvo ďalších otázok bolo vypovedaných pri stretnutí so stomatologičkou MUDr. Pješčákovou L. dňa 24. 2. 2010.

• Fašiangy, fašiangy..........

• Opäť bol tu Február, čo mal smiešnu tvár, obdobie fašiangov plné smiechu ,zábav, radosti a hojnosti. V MŠ - Vsetínska, p. uč. spolu s deťmi pripravili veselý  týždeň fašiangových edukačných aktivít. Najprv formou prezentácie cez počítač si osvojili poznatky, že tieto sviatky ľudia poznali už pred viac ako 1000 rokmi, aj naši predkovia si obliekali smiešné masky, spevom a tancom sa lúčili so zimou. Vizuálne pozorovali ako vyzeral takýto sprievod, muzikanti vyhrávali, masky tancovali a spievali, stoly sa prehýbali pod množstvom dobrôt a nosy šteklila vôňa šišiek a pampušikov. V ďaľších aktivitách sme vyrábali rôzne smiešné masky, klobúky, škrabošky, farebné reťaze, spievali piesne, tancovali recitovali básne, zdobili triedy a stráááášne sa tešili na najveselší deň.  Hurá,  bol tu konečne ten  kúzelný deň, materská škôlka sa zmenila na rozprávkovú krajinu v ktorej sa to hemžilo rôznými  rozpávkovými postavami, všetci sa smiali, tancovali, zabávali, veru ani rodičia sa nedali zahanbiť a prišli fašiangovať so svojími detičkami  vo veselých maskách, no skrátka nikto nebol smutný, nikto v kúte nestál veď bol predsa "K A R N E V A L"