Prajeme Vám Vianoce krásne a keď sviečka na Nový rok zhasne,

nech dobrý pocit Vám v srdci zostane, tiež šťastie a radosť, tá všetkým pristane.

kolektív Materskej školy

• Veselo s ujom Ľubom

• Dnes v našej Materskej škole na ulici Vsetínskej bolo veselo. Predvianočné dopoludnie nám spestril hudobný skladateľ Ľubomír Hreha, ktorého všetci voláme jednoducho, ujo Ľubo. Jeho piesne z CDčiek - Spieva celá škôlka si spieva u nás snáď každé dieťa. Vystúpenie bolo úžasné, potešilo malých aj veľkých. Všetci sme sa na chvíľočku zastavili a odpútali od predvianočného zhonu a stali súčasťou rozprávkového sveta.

• Medovníčky ako od babičky

• Vianoce už klopú na dvere,  deti s pani učiteľkami a svojimi rodičmi v materskej škole na ulici Vsetínskej s ich prípravou to poriadne roztočili. Ešte včera sme na Luciu vymetali zlých duchov,  púšťali  lampióny plné krásnych želaní a dnes sa šírila po celej materskej škôlke, vôňa škorice, vanilky, medu, orechov. Áno, správne, uhádli ste, máte plný počet bodov, piekli a zdobili  sme medovníčky. Všade vôkol zneli melódie vianočných kolied, vôňa bylinkového čaju, na vianočných stromčekoch svietili sviečky, na adventnom venci horeli tri sviece a v družnej debate z pod šikovných rúk vychádzali tie najkrajšie medovníčky. Keď hovorím že najkrajšie, veru je to pravda, keby ste dnes u nás boli určite aj vám by sa páčili.

• Od Lucie do Vianoc

• Dnes je Lucie, jej meno sa spája s pojmom bosorka a vyháňanie zlých duchov. Podľa dávnych legiend sa v noci 13 stretávali všetky strigy. Aj my sme sa dnes poobede stretli v Materskej škole na ulici Vsetínskej, no nemyslíte si že sme mali nejaký strigôňsky večierok, my sme sa stretli, rodičia a deti, aby sme si pripomenuli zvyky, ktoré ľudia vykonávali v tento sviatok. Dievčatá v bielych plachtách s prútenými metličkami a chlapci s krikom, vreskotom a rinčaním s reťazou, povymetali všetky kúty  v materskej škole a vyháňali všetkých zlých duchov. Tak sme si spoločne pochutili na  cesnaku, ktorý nás tiež, podľa dávnych zvykov, mal ochrániť proti nečistým silám. Vonku nádherne snežilo, fúkala meluzína, mrázik štípal, ale nám to vôbec nezabránilo v tom, aby sme na záver aktivity, púštali lampióny so želaniami zdravia, šťastia a lásky pre všetkých.

• Mikuláš

•     Včera bol náš VEĽKÝ DEŇ, splnil sa nám veľký sen. Včera k nám zavital MIKULÁŠ. A keby len MIkuláš, ale aj čertík a anjelik. Všetky       dobré detičky dostali pekné balíčky. A že si ich zaslúžili, aj ony Mikuláša veselými pesničkami a básničkami potešili

Ďakujeme Ti Mikuláš, deti z materskej školy na ul.Štúrovej, triedy - malinky a hrozienka.

• Ordinácia v ružovej záhrade

• Zdravie máme len jedno. Za peniaze si môžeme kúpiť všetko, len zdravie nie, je vzácne,  preto si ho musíme chrániť a starať sa o neho.  Šikovné deti z banánovej triedy v materskej škole na ulici Vsetínskej si postavili ordináciu s ružovým názvom "Ordinácia v ružovej záhrade". V spolupráci s rodičmi si ju vybavili zdravotnými pomôckami, ktoré im pomáhali liečiť bábiky, kamarát kamaráta, ba dokonca aj našej tete upratovačke Marienka urobili kompletnú zdravotnú prehliadku.