• Kamarát - kamarátovi

• S pod šikovných rúk našich deti z Materskej školy na ulici Vsetínskej vychádzajú nádherné výtvory, ktoré zdobia interiér šatni  každej triedy,tak sa deti  prezentujú svojím rodičom, ale my sme si povedali, že všetci sme súčasťou jednej veľkej škôlkárskej rodiny, vzájomne sa poznáme, stretávame, tak prečo sa nepochváliť jeden druhému. Preto raz do mesiaca, podľa témy, pripravujeme v pavilóne B, prezentáciu výtvorov detí, výstavu si prídu pozrieť všetky deti z materskej školy, vyjadrujú svoje pocity, názory, no skrátka kamarát sa prezentuje kamarátovi.

• Zabudnutý plamienok

• V mesiaci apríli, deti z Materskej školy na ulici Vsetínskej, prostredníctvom edukačných aktivít, hier, praktických pokusov, pobytov v prírode  oboznamovali sa, poznávali, rozlišovali a určovali,  v užšej forme zložky živej a neživej prírody,  ich vzájomné prepojenie a význam pre našu planétu Zem. Všetky získané poznatky si overili v divadelnom predstavení "Zabudnutý plamienok", ktoré pripravili   p.uč.M. Kapitančiková, O. Špesová. a A. Gaľová,  spoločne s deťmi  dramatický stvárnili na fiktívnej situácií, záchranu horiaceho  lesa.

• Besiedka o veľkonočných sviatkoch

• Predveľkonočné tradície sú už samozrejmosťou detí - MŠ na Štúrovej ulici. Výzdoba interiéru, výroba veľkonočných symbolov, maľovanie kraslíc, to všetko sa stalo neodmysliteľnou súčasťou prichádzajúcich sviatkov jari. My sme však boli zvedaví, kto a ako tie krásne sviatky prežil v kruhu svojich najbližších. Neverili by ste, boli to tie najkrajšie a najveselšie zážitky. A že sladkosti už bolo dosť, tak sme sa s veľkou chuťou pustili do ovocia.

• Tvorivé dielne s rodičmi

•

Veľkonočné zvyky a tradície boli témou celého týždňa. S prastarými tradíciami počas sviatkov sa deti oboznámili formou prezentácie, kde mali možnosť prezrieť si video ukážku tradičnej šibačky na dedine. Svoju šikovnosť si deti vyskúšali pri tvorbe veľkonočných pozdravov, ktoré venovali svojim rodičom. Vyvrcholením týždňa veľkonočných aktivít boli tvorivé dielne. Deti banánovej triedy v spolupráci s rodičmi vytvorili prekrásnu veľkonočnú výzdobu, dekoratívne vyzdobili vajíčka rôznymi  materiálmi a ozdobné predmety. Svoju tvorbu máme vystavenú v materskej škole, v pavilóne B, kde je možné si ju prezrieť. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorý si našli čas a chuť zapojiť sa do vyhlásenej akcie.